Pierwszy doktorat honorowy dla osoby z zespołem Downa

Karen ma Zespół Downa. Ludziom takim, jak ona odmawia często się prawa do życia. Ona jednak nie tylko żyje, ale bije rekordy! Jej pasją jest pływanie. To dyscyplina, w której niejednego z nas kładzie na łopatki.

Przepłynęła Jezioro Tahoe w 9 godzin. Przepłynęła też Kanał La Manche. Jest ona bohaterką wielu długodystansowych rekordów. Nie zatrzymuje się przy tym na sobie. Prężnie działa w swojej fundacji The Karen Gaffney Foundation, wspomagając ludzi z zespołem Downa na całym świecie i przekonując swoją postawą i zaangażowaniem, że nie są gorsi od innych.

5 maja, decyzją komisji uniwersyteckiej w Portland, została uhonorowana doktoratem Honoris Causa. Nagrodzono ją m.in. za to, że swoją determinacją pokazuje innym jak wiele można osiągnąć. Nagrodę odebrała z rąk rektora uniwersytetu przy owacji setek naukowców, studentów i sympatyków.

Każde życie ma wartość, każde życie ma znaczenie, niezależnie od liczby chromosomów – przekonuje Karen Gaffney. A jej życie jest tego najlepszym dowodem.

Żródło: wpolityce.pl

Karen Gaffney/Karen Gaffney Foundation